Wiceprezydencie i ZDiT – Nie idźcie tą drogą!

Ten cytat klasyka najlepiej oddaje charakter tego, czego dowiedziałem się dzisiejszego poranka.

 

Kilka tygodni temu urzędnicy ogłosili konkurs, w którym główną nagrodą był remont (w pierwszej kolejności oczywiście) nawierzchni ulicy z największą ilością głosów w prowadzonym na stronie UMŁ sondażu.

 

Pojawiła się tam m. in. ulica Poli Gojawiczyńskiej na naszym osiedlu. Sondaż trwał i trwał, dlatego też postanowiliśmy poprzez media społecznościowe trochę zachęcić ludzi do oddawania głosów na remont tejże ulicy. I udało się!  Zwycięstwo było bezapelacyjne – blisko 30 % głosów. Po raz kolejny mieszkańcy Dąbrowy pokazali że stać ich na wiele.

 

Dzisiejszego poranka mieszkańców obiegła jednak wiadomość, że droga na którą głosowali nie zostanie wyremontowana.

 

W zamian ponad 500 osób które wzięło udział w Facebook’owej akcji otrzymało gratulacje. Radosław Stępień, wiceprezydent Łodzi odpowiadający m.in. za drogi, na konferencji prasowej podziękował za oddane głosy, ale nie wiedział, kiedy i czy w tym roku te trasy zostaną wyremontowane.

 

Musimy jeszcze raz sprawdzić te ulice. Może część z nich należy przebudować?

zastanawiał się wiceprezydent. Na końcu dodał, że trzeba jeszcze raz przeanalizować koszty. [cytat G.W.]

 

Aborcja – to chyba najlepsze określenie na to co się stało. Urodził się pomysł, powoli się rozwijał, nawet byliśmy w stanie określić co i jak. Dopóki niezłej idei z sondażem nie zabiła dzisiejsza konferencja prasowa Wiceprezydenta Stępnia.

 

Przyznaję szczerze – strasznie się zawiodłem na nowym Wice.  A zapowiadało się nieźle, przecież nie jest to osoba z pierwszej łapanki, tylko były Wiceminister transportu, człowiek z bogatym doświadczeniem samorządowym.

 

Cóż, pozostaje nam tylko ponarzekać i liczyć na to, że o remoncie zwycięskiej ulicy w Łodzi nikt nie zapomni. Może kiedyś jej nawierzchnia zostanie wyremontowana.

Dodaj komentarz