Wystartował konkurs Złoty Belfer 2013!

Tak, tak, to już III edycja coraz bardziej popularnego i zdobywającego powoli coraz większy prestiż plebiscytu – “Złoty Belfer“. Nadrzędnym celem konkursu jest wskazanie nauczycieli, autorytetów pośród młodzieży, przewodników nie tylko w szkolnej nauce, ale także w życiu.


Nie ma co się oszukiwać – we współczesnym świecie upadły wszystkie uznawane autorytety. Można powiedzieć, że pojęcie autorytetu stało się już niemodne.

Pośród nas są ludzie, którzy poprzez swoją charyzmę, osobowość i kontakt z młodzieżą są uznawane pośród szkolnych społeczności jako nowe autorytety, dostosowane do oczekiwań i wymagań uczniów czy rodziców. Daleko zatem szukać nie musimy. Takie “perełki” trzeba docenić, tym bardziej, że autorytet współczesnego nauczyciela przechodzi poważny kryzys.

W tym roku w konkursie bierze udział aż 8 nauczycieli ze szkół znajdujących się na naszym osiedlu. Kandydatów wybrali uczniowie podczas tajnych eliminacji szkolnych.

Zwycięzca zostanie wybrany w sondażu, który przeprowadzamy od dnia dzisiejszego do 13 października przez głosujących w nim uczestników – obecnych uczniów, absolwentów czy mieszkańców osiedla.

Organizatorem konkursu jest Rada Osiedla Chojny-Dąbrowa, zaś głosowanie odbędzie się na stronie ChojnyDabrowa.pl. Jako ciekawostkę mogę dodać fakt, że jestem pomysłodawcą i „twórcą” tego konkursu.

_______________________________________________________________________________________________________

Komisja Konkursowa plebiscytu Złoty Belfer 2013 stwierdziła następujące wyniki głosowania, które uznane są za wyniki ostateczne.

Liczba oddanych głosów ważnych : 2835

Jan Dobrowolski, XXV Liceum Ogólnoszktałcące, 831 głosów
Arkadiusz Dąbrowski, Gimnazjum 44, 658 głosów
Witold Zapała, XXXI Liceum Ogólnoszktałcące, 511 głosów
Renata Stępień, Szkoła Podstawowa 174, 263 głosy
Justyna Niepsuj, Szkoła Podstawowa 64, 170 głosów
Anna Plichta, Szkoła Podstawowa 189, 144 głosy
Dorota Bryl, Szkoła Podstawowa 38, 142 głosy
Katarzyna Olczak, Szkoła Podstawowa 190, 116 głosów

 

Z powyższego wyniku głosowania wynika, że zwycięzcą plebiscytu Złoty Belfer 2013 został :

Jan Dobrowolski

uzyskując wynik 831 głosów ważnych, co stanowi 29,31% wszystkich oddanych głosów.

 

Na życzenie kandydata lub Dyrektora szkoły startujących w plebiscycie, w siedzibie Rady Osiedla Chojny-Dąbrowa zostaną udostępnione logi głosowania na poszczególnych kandydatów, które zawierają jego całkowity przebieg oraz ostateczne rozliczenie głosów.

Dodaj komentarz